Autor:

Członek Zarządu

Utworzono:

03.04.2017

Seniorzy Żurawia Żurawiczki w meczu 15. kolejki przeworskiej A-klasy wygrali z wyżej notowanym UNUMem Babice 2-0 (1-0). Mecz od początku spotkania wyglądał dobrze w wykonaniu obydwu zespołów, jednak już w 9' minucie niezwykłym spokojem popisał się grający trener Łukasz Kaniuch rypuszczając kapitana zespołu - Grzegorza Kurasa na pozycję sam na sam, a ten bez chwili namysłu posłał piłkę do siatki. Kilka chwil później mógł być już remis, jednak w dobrej sytuacji niecelny strzałobok słupka oddał jeden z piłkarzy rywali. W 20 minucie spotkania Damian Drapała dobrze odnalazł się w polu karnym i strzałem ze szczupaka posłał piłkę tuż obok bramki bronionej przez Ireneusza Ślączkę. Końcówka pierwszej połowy nalezała do przyjezdnych, jednak między słupkami wspaniale spisywał się Dariusz Obłoza. Po zmianie stron Żuraw wykonał założenia taktyczne w 100%, gdyż już w trzeciej minucie drugiej części spotkania wynik został podwyższony za sprawą Damiana Kurasa, któremu po raz kolejny piłkę jak na tacy wyłożył trener - Łukasz Kaniuch. Po tym trafieniu przez dłuższy okres gry piłka rozgrywana była głównie w środkowej części boiska, dopiero niespełna kwadrans przed końcem spotkania UNUMiści rzucili się do odrabiania strat. W ciągu kilku minut stworzyli sobie cztery na prawdę groźne sytuacje pod naszą bramką, lecz defensorzy Trójkolorowych nie dali za wygraną i dowieźli do końca czyste konto.

Skład Żurawia: Obłoza Dariusz - Wiecheć Rafał, Posiak Paweł, Drapała Damian, Piekarz Bartłomiej - Kuras Grzegorz, Kuras
Damian, Jucha Rafał, Kaniuch Łukasz, Drapała Łukasz - Pelc Adrian

Rezerwowi: Kotliński Michał, Partyka Marcin, Wychodnik Kacper, Mikuła Jakub, Bereźnicki Kamil, Bieniasz Leszek

Bramki: 9' Kuras Grzegorz (as. Łukasz Kaniuch), 48' Kuras Damian (as. Łukasz Kaniuch)

Fot: Tomasz Chrobak

LINK DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ: KLIKNIJ TUTAJ